نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آرزوی صبر برای ساکنین مسکن مهر دارم

فرماندار بافق در بازیدی که به همراه اصحاب رسانه از مسکن مهر بافق داشت در مورد مشکلات این مجموعه عنوان کرد:

به گزارش خبرنگار هفته‌نامه افق‌کویر؛ فرماندار شهرستان بافق همراه با مسئولین مربوطه از مسکن مهر کویر بافق و کارخانجات راه‌آهن بازدید کرد.
این بازدید با حرف ها و درد و دل‌های ساکنین مسکن مهر و متقاضیان همراه شد. سیدمهدی طلایی‌مقدم فرماندار شهرستان با سعه‌صدر کامل به صحبت‌های مردم گوش داد.
وی عنوان کرد: از تمامی ساکنین مسکن مهر تشکر می نمایم و آرزوی صبر برای آنان دارم. خدمات و زحماتی در این باره کشیده شده است؛ ولی ای کاش یک مقدار مدیریت بهتر بود و این اتفاقات رخ نمی‌داد.
طلایی مقدم اظهار داشت: مسکن مهری که هنوز تکمیل نشده است تحویل داده شده است که اشتباه اول بوده، خدمات داخل مسکن مهر بماند و خطراتی که الآن در محوطه و داخل ساختمان کاملاً مشهود است.
فرماندار بافق افزود: وضعیتی که در اینجا مشاهده می کنم رضایت‌بخش نیست. بحث مجمع برگزار خواهد شد و هیئت‌مدیره باید کسانی باشند که از داخل مجموعه بوده و درد این مردم و ساکنین را بدانند.
وی گفت: نماینده شهرداری در این بازدید حضور دارد که از وی درخواست نمودیم؛ اگر فاضلاب این منطقه امکان دارد برای فضای سبز شهرداری در نظر گرفته شود. آب را برداشت و در قبال بحث فاضلاب این منطقه را انجام دهد و منوط بر این است که هیئت‌مدیره به شهرداری مراجعه و تعاملی در این خصوص انجام دهند.
طلایی‌مقدم عنوان کرد: بحث خطرات مجموعه، اگر خدای ناکرده حادثه‌ای در داخل ساختمان و مجموعه پیش بیاید هیئت‌مدیره مسئول بوده و باید پاسخگو باشد. وضعیت سیم های برق و سیم کشی استاندارد نیست که هیچ، خطراتی نیز در بر دارد.
فرماندار تصریح کرد: داخل محوطه مشکلات بسیاری وجود دارد. به هر صورت ماحصل اقداماتی که متأسفانه در دولت قبل هست این مشکلات و گرفتاری ها برای مردم پیش آمده و دنبال این نیستم که سلب مسئولیت نماییم و مشکلات پیگیری و حل خواهد شد.
وی افزود: مردم، مردم ما هستند و هیچ فرقی ندارد و این که بگوییم در گذشته اتفاقی افتاده و رها نماییم؛ نه اینطور نیست. کمک خواهیم کرد و از اهالی محترم می خواهیم تا ما را در حل مسائل یاری نمایند.
مهدی طلایی مقدم عنوان نمود: افرادی که در داخل مجموعه ساکن هستند درد آن را بهتر احساس می نمایند و تعهدات را عمل نموده‌اند؛ اما کسانی که در اینجا متقاضی شده و شاید نیازی نیز به آن نداشته‌اند به تعهدات پایبند نبوده‌اند که در مورد بحث مالی مشکل به وجود آمده است.
وی افزود: بحث مدیریتی نیز با مشکل روبرو بوده است. در بحث محوطه‌سازی مسکن مهر باید حداکثر تا 5 خرداد تابلو برق نصب و کابل های زمینی جمع گردد. شهرداری و راه و شهرسازی، کارهای محوطه را انجام دهند تا بتوان خطرات را کاهش داد.
فرماندار عنوان نمود: آسانسور مسکن مهر، موضوع اعتبار است و هیئت‌مدیره که متعهد شده است و کار را از پیمانکار تحویل گرفته اند بر یک اساسی بوده و برآوردی حتماً صورت گرفته است و باید دید چه کاری در این زمینه انجام خواهند داد. ما نیاز هست کمک های از استان بگیریم تا موضوع حل شود.
طلایی‌مقدم بیان کرد: برای حل مشکلات نمی توانم زمان را اعلام نمایم. کار زیاد بوده و  حل بحث خطرات و محوطه‌سازی در اولویت است.
بعضی مسائل را می توان چند ماه دیگر تحمل نمود؛ اما خطرات داخل مجموعه با توجه به جوان بودن ساکنین و وجود کودکان این وضعیت قابل تحمل نیست. در جهت کاهش خطرات باید قدم برداشته شود.
همچنین محمودی رییس بانک مسکن شهرستان بافق در بازدید از مسکن مهر که با حضور فرماندار انجام شد در مورد موضوع سود مشارکت به فرماندار و مردم چنین پاسخ داد: طبق قراردادی که بسته شده یک میلیون تومان بابت محوطه‌سازی پرداخت گردید و طبق مبلغی که بانک پرداخت می نماید از همان روز سود حساب می شود. 12 درصد محاسبه و اگر یکساله خانه ها ساخته شده بود سود یک سال حساب می گردید و حال که 6 سال شده است 14 سال آن باقی مانده که قسط بندی می گردد و سود 6 سال، 12 میلیون محاسبه گردیده است.
فرماندار گفت: قابل پیگیری هست؛ اما در حیطه بانک مسکن بافق و یزد نیست و باید از تهران استعلام گرفته شود و قابل پیگیری می‌باشد؛ اما قول صددرصد در این مورد نمی‌توان داد.