نمایش خبر نمایش خبر

اخطار هم افاقه نکرد

اخطار هم افاقه نکردهما السادات رضوی| به گزارش هفته نامه افق کویر، یکشنبه هفته گذشته تعدادی از پیمانکاران شرکت «کار آب پی» (فاضلاب شهری)  در اعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان به دفتر امام جمعه شهرستان بافق رفتند.
حسین تقی زاده پیمانکار پاکسازی کوچه ها در گفتگو با هفته نامه افق کویرگفت: از مهرماه سال گذشته طی قراردادی با شرکت "کار آب پی " کار پاکسازی کوچه ها را انجام می دادیم. علی الحساب مبلغی پول به حساب واریز شد و از دی ماه مطالبات وصول نگردید.
وی افزود: خردادماه سالجاری مشکلات و مسائل خود را با مدیر عامل شرکت سنگ آهن که به منظور بازدید از روند کار بلوار انقلاب فرعی 26 آمده بود در میان گذاشتیم و مدیر دستور جلسه فوری داد، اما متأسفانه جلسه برگزار نشد.
تقی زاده تصریح کرد: در مرداد ماه سالجاری سه فقره چک برای تسویه حساب به من تحویل داده شد. چک آبان ماه پاس نشده است. در ابتدا می گفتند طلب شما از شرکت «کار آب پی» از طریق شرکت سنگ آهن پرداخت می شود. در حال حاضر می گویند شرکت طلبی از سنگ آهن ندارد. در یکی از هفته نامه های بافق نوشته شده بود مجری طرح ادعا دارد پیمانکاران طلبی از شرکت ندارند، پس اعتراض پیمانکاران(...) حدود ۱۳۰ میلیون تومان با چک هایی که دارم از شرکت طلبکار می باشم، ولی پیمانکارهای دیگر حتی چک و نامه ای به عنوان سند در دست ندارند؛ فعلاً هشت پیمانکار هستیم که طلب داریم برای مثال: عظیمی 516 میلیون تومان، رازمحمدعظیمی 230میلیون تومان، بسم ا...تاجی 200میلیون تومان و کارگران 900میلیون تومان پیمانکارهای دیگر هم مبالغی را طلب دارند.
در ادامه مسعود نجم الدین پیمانکار "ترانشه" بیان کرد: از ماه اسفند سال گذشته که مبلغی علی الحساب به پیمانکاران داده شده تا به امروز پولی پرداخت نشده است. صورت وضعیتی هم در خصوص مطالبات داده نمی شود تا از طریق مراجع قانونی اقدام نماییم.
نجم الدین افزود: ۲۷۰ میلیون تومان از شرکت طلبکار می باشم و شخصاً بدهکار تعداد زیادی از مغازه داران بافق هستم. متأسفانه به مسئولین مربوطه هم که مراجعه می کنیم جز وعده و وعید کاری انجام نمی دهند.
وی یادآور شد: آب پاکی را ریختند روی دستمان و می گویند شرکت "کار آب پی "طلبی از شرکت سنگ آهن ندارد. حکم جلب بنده به علت بدهی زیاد به مردم صادر شده است. در اینجا از مسئولین تقاضا می کنم فکری برای حل مشکلات ما بردارند.
محمد کارگران پیمانکار منهول سازی شرکت «کار آب پی» عنوان می کند: ۹۰۰ میلیون تومان از شرکت طلب دارم. به نظر من نه مجری کار مقصر است نه سنگ آهن. طرف حساب ما کارفرما نیست. بیان برخی صحبت ها گناه پاک کردن است. مدیر عامل شرکت طی جلسه ای با مشاور شرکت اخطاری شدید به شرکت «کار آب پی» ارسال می کند و تا یک ماه مهلت می دهد تا کارگاه فعال شده و مطالبات پیمانکاران نیز پرداخت گردد. تا پایان این وقت که ۸ روز دیگر باقی مانده باید صبر کرد تا ببینیم چه اتفاقی رخ می دهد.
یکی از کارمندان شرکت که تمایلی به افشای نام خود نداشت گفت: سه ماه حقوق طلب دارم. و به همراه پیمانکاران اعتراض خود را اعلام کرده ام، حتی مدیر عامل شرکت سنگ آهن به شرکت «کار آب پی» اخطار داده است تا هر چه زودتر طلب پیمانکاران پرداخت شود، اما تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.