آرشیو مطالب آرشیو مطالب

927

پرسش از شما، پاسخ از مسئولین پرسش از شما، پاسخ از مسئولین

_


نام شما
نام خانوادگی
این فیلد اجباری است.
ایمیل
سوال

هفته نامه هفته نامه

« بازگشت

مواد مخدر ریشه بسیاری از جرایم در جامعه


رئیس دادگاه عمومی بخش مروست گفت : اعتیاد به مواد مخدر ریشه بسیاری از جرایم است و به طور مستقیم و غیر مستقیم باعث افزایش حجم کاری دستگاه قضایی شده است.
جواد افشاری در خطبه های نماز جمعه این شهر بر لزوم آگاه سازی جوانان  و جامعه از تبعات مصرف مواد مخدر تأکید کرد و اظهار داشت: اعتلای سطح فرهنگی مردم در تمامی زمینه ها از بروز مشکلات برای خود افراد و همچنین دستگاه قضایی جلوگیری می کند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه تربیت صحیح فرزندان توسط والدین از وظایف اصلی خانواده هاست ، افزود: نظارت و تربیت صحیح خانوادگی باعث می شود تا فرزندان و اهل خانواده به سمت انحرافات و جرایم کشیده نشوند.
این مقام قضایی ، قانونمداری را ضرورت جامعه امروز برشمرد و بیان داشت : باید نسل جدید را تابع قانون تربیت کرد تا با نهادینه شدن فرهنگ قانونمداری در جامعه ، شاهد کاهش جرائم و آسیب های اجتماعی باشیم.
وی بر انتقال سند رسمی تلفن همراه هنگام خرید و فروش برای جلوگیری از مشکلات و مسایل قضایی تأکید کرد و ابراز داشت : خرید و فروش خطوط تلفن همراه بدون نقل و انتقال سند آن ، تبعات قضایی هرگونه تخلف و جرم را بر عهده صاحب سند قرار می دهد که از اینرو انتقال دائم سند سیم کارت تلفن همراه الزامی است.