آرشیو مطالب آرشیو مطالب

آرشیو هفته نامه

پرسش از شما، پاسخ از مسئولین پرسش از شما، پاسخ از مسئولین

_


نام شما
نام خانوادگی
این فیلد اجباری است.
ایمیل
سوال

هفته نامه هفته نامه

« بازگشت

بی اطلاعی بانوان از حقوق شهروندی خود


رضیه زارع پور| خبرنگار هفته نامه افق کویر در این شماره با یکی از بانوان که در پنجمین انتخابات شورای اسلامی شهر یزد موفق به کسب رتبه دوم در این انتخابات گردیده گفتگویی انجام داده است.
افق کویر: در ابتدا خودتان را بصورت کامل برایمان معرفی فرمایید؟
الهه جورابی متولد ۱۱شهریور۵۵ هستم. آخرین مدرک تحصیلی من فوق لیسانس حقوق عمومی دانشگاه آزاد تهران می باشد. سه فرزند دختر دارم غزل متولد ۸۰ ساغر متولد ۸۵ وعسل متولد۸۶ که هرکدام درتحصیل موفق هستند.
افق کویر: با چه هدفی کاندیدای شورای شهر یزد شدید و آیا انتظار انتخاب و کسب رأی دوم مردم شریف یزد را داشتید؟
با هدف خدمت به مردم شهرم پا به عرصه انتخابات گذاشتم و انتخاب شدن من توسط مردم بوده و نمی شود گفت انتظار من بوده یا خیر؛ اما مردم همیشه بهترین تصمیم را می گیرند و تصمیم گیری آنها از روی آگاهی و تحقیق بوده است. ازجان و دل برای مردم شهرم شبانه روز کار می کنم.
افق کویر: مهمترین اقداماتی که تاکنون شورای شهر یزد در دوره جدید به انجام رسانده چه بوده است؟
تعیین تکلیف شهرک طوبی، راه اندازی نرم افزار شهر بین، ساماندهی پارکهای سطح شهر، پیگیری جهت سامانه مکانیزه کردن پروانه ساخت و ساز، خرید خودروهای جدید برای سازمان پسماند در راستای تقویت این سازمان در جهت جلوگیری از تخلیه نخاله های ساختمانی در شهر ، برنامه ریزی برای بودجه سال آینده، ساماندهی حاشیه شهر و.....
افق کویر: انسجام و تعاملات درونی شورا در دوره ی جدید را چگونه ارزیابی  می کنید؟
بسیار خوب و نتیجه این تعامل انتخاب شهرداری بوده که معرف همه کشور هست؛ البته برای قضاوت هنوز زود است ان شاا... نتیجه این تعامل را به مرور زمان در شهر خواهیم دید.
افق کویر: چه برنامه هایی در شورای شهر برای پیشبرد امور زنان در دوره فعلی صورت گرفته و چه کارهایی در دست انجام دارید؟
زنان در جامعه دارای حقوق زیادی می باشند که فکر می کنم در دوره های قبلی توجه چندانی نشده و یا بانوان از حقوق شهروندی خود بی اطلاع هستند؛ اما در این دوره توجه خاصی به امور دوچرخه سواری، ورزش صبحگاهی و ایجاد شور و نشاط و شادی در بانوان در دستور کار قرار گرفته و گام های مؤثری هم برداشته شده که نمونه آن دوچرخه سواری ویژه بانوان بصورت هفتگی در پارک شادی می باشد و تلاشم این خواهد بود که برای توسعه ورزش بانوان گام های خوبی را برداریم.
به امیدخدا پارکهای بانوان بیشتری در دست احداث داریم. ایجاد فرهنگسراهای که بیشتر برای بانوان اشتغالزایی خواهد شد و هم برنامه های شاد و مفیدی برای بانوان و فرزندان آنها ارائه خواهدشد.
افق کویر: مقداری در مورد وظایف و مسئولیتها و کمیته های مختلف درون شورا برایمان توضیح دهید ؟
شورا در حال حاضر هفت کمیسیون دارد که هر کمیسیون وظیفه خاص خود را دارد؛ مثلا کمیسیون فرهنگی به امور فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهر، کمیسیون عمران به مسائل و پروژه های فنی و عمرانی شهر و یا کمیسیون خدمات به مسائل خدمات شهری شهرداری مثل پاکیزگی و فضای سبز شهر توجه می کند که هر مسئله با توجه به موضوع در هریک از کمیسیون های شورا مطرح و پس از بحث و تبادل نظر جهت مصوب کردن به صحن شورا ارجاع داده می شود.
افق کویر: ماجرای سپنتا نیکنام به کجا رسیده است؟ 
اظهار نظر در این زمینه را به بزرگان حکومتی واگذار می کنم.
افق کویر: آیا به عنوان یک مادر برایتان سخت نیست بین مسئولیتهای دشوار کار در شورا و کار در خانه و همسرداری و مادر بودن تعادل برقرار کنید؟
قطعاً روزی که به قصد خدمت به مردم شهرم به این عرصه پا گذاشتم در مقابل مسائل و مشکلات شهراحساس مسئولیت کردم و وظیفه خود می دانم که به قدر مسائل خانواده ،مسائل شهر هم برایم مهم باشد.
افق کویر:در پایان در صورتی که حرف و سخن ناگفته ای دارید خوشحال خواهیم شد بشنویم؟
فقط تشکر می کنم از تمام شهروندان عزیز یزدی که مرا قابل دانستند و به عنوان نماینده خود من رابه شورا فرستادند و امیدوارم بتوانم قدردان این محبت مردم باشم و نتیجه اعتمادشان را هم در طول این چهارسال به چشم ببینند.