پرسش از شما، پاسخ از مسئولین پرسش از شما، پاسخ از مسئولین

_


نام شما
نام خانوادگی
این فیلد اجباری است.
ایمیل
سوال

هفته نامه هفته نامه

« بازگشت

برای کسب مقام سختی های زیادی را متحمل شدم


اکرم عباسی| به گزارش هفته نامه افق کویر، تیراندازی با کمان ورزشی است کم خطر، سرگرمی مفید برای همه سنین و آسان جهت یادگیری و باعث افزایش تمرکز و مهارت تعیین هدف می شود و این ورزش از ورزش های توصیه شده پیامبر اسلام نیز می باشد. تمرینات بدنی کافی در جهت کسب حالتهای خوب بدنی امری کاملاً ضروری می باشد. اگر فرد از لحاظ بدنی فعال نباشد نمی تواند از کمان خود انتظار داشته باشدکه در تمام طول مسابقه در دستهایش محکم و بدون لرزش باقی بماند. خوشبختانه جوانان با استعداد شهرستان بافق نیز در این ورزش خوش درخشیدند و نمونه بارز آن مبینافلاح جوان بافقی است که هفته گذشته در لاس وگاس آمریکا موفق شد مدال برنز این مسابقات را کسب نماید.
افق کویر: مختصری درباره خود و ورودتان به رشته تیراندازی به کمان بگویید.
مبینا فلاح هستم، دانشجوی رشته تربیت بدنی متولد سال 1378. 2 سال است که وارد رشته تیراندازی شدم؛ قبل از ورود به این رشته کاراته کار می کردم و مقام های زیادی در این رشته کسب نمودم . بعد از مسابقات انتخابی تیم ملی و مسابقات کشوری که شرکت کرده و حائز مدالهای طلا و برنز شده بودم به تیم ملی دعوت شدم. در مسابقات مراکش و تایلند در رده نوجوانان بودم، ولی اکنون در رده جوانان تیم ملی فعالیت می کنم. در تیم ملی از صفر شروع کردم بنا به صلاحدید سرمربی تیم ملی استیل من برای تیراندازی تغییرکرد و زیر نظر مربیان تیم تمرینات مداومی داشتم. 
افق کویر: وضعیت تجهیزات تیراندازی شما چگونه است؟ 
از زمانی که فعالیت خود را در این رشته آغاز کردم وسیله خریدم؛ وقتی به تیم ملی رفتم مجبور شدم تجهیزاتم را به روز کنم؛ البته تعدادی از وسایل را خریداری کردم و تمام هزینه ها را خانواده ام متحمل شدند. لازم به ذکر است که بازیکنان تیم ملی حمایتگر دارند و به من نیز پیشنهاد شد در شهر دیگری حمایتگر داشته باشم و به نام آن شهر تیر بزنم تا هزینه هایم را پرداخت کنند؛ زمانیکه با خانواده در میان گذاشتنم حاضر نشدند جز به نام بافق برای شهر دیگری تیر بزنم و تمام هزینه ها را خودشان پرداخت کردند. مدیون و ممنون آنها هستم. 
افق کویر: حضورتان در اردو‌ها و تمرینات تیم ملی برای زندگی شخصی شما باتوجه به دانشجو بودن و دوری مسافت از پایتخت مشکل ساز نمی‌شود؟
البته خیلی سخت است در اردوهایی که تیم ملی برگزار می کند بایستی حتماً شرکت کنم و نمی توانم غیبت داشته باشم. دانشگاه نهایت همکاری را با بنده نمود جا دارد از ریاست محترم دانشگاه و مدیر گروه محترم رشته تربیت بدنی کمال قدر دانی و تشکر را داشته باشم؛ البته اعضای تیم ملی فقط در امتحانات شرکت می کنند. 
افق کویر: وضعیت تیراندازی بافق را در بخش بانوان و ظرفیت‌های آینده این رشته برای رسیدن دیگر بانوان بافقی به تیم‌های ملی چگونه ارزیابی می‌کنید؟
بانوان بافقی خیلی با استعداد هستند مسئولین ورزش از مربیان مجرب دعوت کنند تا این امر تحقق پیدا کند.
افق کویر: راهکارهای پیشنهادی شما به عنوان یک ورزشکار ملی پوش و دلسوز تیراندازی با کمان برای تحول این رشته در چیست؟
این رشته یکی از رشته های پرطرفدار در جهان است که بانوان بافقی نیز استعداد دارند و می توانند در این رشته فعالیت کنند؛ البته رشته پرهزینه ای است که مسئولین برای این امر بایستی راهکارهای مناسب بیندیشند. برای بانوان سایت مخصوص درنظر گرفته شود و از توانایی مربیان بانوی مجرب استفاده شود. 
افق کویر: عوامل موفقیت خود را در چه می دانید؟
موفقیت خود را در چهار عامل می دانم: توکل به خدا، پشتکار و تلاش فراوان، حمایت خانواده و امید به آینده
افق کویر:  چه برنامه ای برای آینده ورزشی خود دارید؟
با جدیت بیشتر تمریناتم را دامه می دهم تا بتوانم برای کشورم افتخار آفرینی کنم. در اردو از 6صبح تا شب تمرین داشتم با اینکه خسته می شدم امیدم به خدا بود. در مسابقات آمریکا با اینکه از ناحیه پشت دست دچار آسیب دیدگی شده بودم، ولی ایمان داشتم می توانم.
افق کویر:  انتظار شما از مسئولین چیست؟
انتظارم از مسئولین این است که ورزشکاران را واقعاً حمایت کنند. به شخصه سختی های زیادی را متحمل شدم، نبود مربی، حتی سیبلی که بخواهم آن را هدف قرار دهم به دلایل.... در اختیارم قرار نگرفت هر دفعه که از تهران به بافق می آمدم به خاطر وجود مشکلات فراوان نمی توانستم تمرین کنم و باید برای تمرین مسافت بافق به یزد را طی می کردم این خیلی برایم زجرآور بودکه چرا حتی حداقل امکانات در این شهر در اختیارم قرار نداشت؛ البته نا گفته نماند با مدیریت جدید اداره ورزش و جوانان شکی نیست که ان شاا... به یاری خدا هر چه زودتر مشکلات برطرف می گردد؛ اما خدا را شاکرم با تمام مشکلاتی که وجود داشت و با کمک دعای خیر مردم شهرم توانستم بافق را سرفراز کنم؛ سعی دارم تا در مسابقات آینده نیز با تلاش و توکل به خدا و دعای خیر مردم دل همشهریانم را شاد نمایم.