نمایش خبر نمایش خبر

گله مندی مدیرعامل شرکت سنگ آهن برطرف شد


هما السادات رضوی| به گزارش هفته نامه افق کویر، رییس بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) بافق در حاشیه مراسم کلنگ زنی طرح عمرانی کلینیک ویژه تخصصی بیمارستان ولی عصر (عج) به پرسش های مطرح شده از سوی خبرنگار این هفته نامه پاسخ داد.
افق کویر: درباره طرحی که کلنگ آن زده شد، توضیحاتی بدهید:
این ساختمان زیر بنای آن 750 متر است در 2 طبقه که شامل سالن انتظار بزرگ، یک درمانگاه با کلیه متخصصین که شامل: اتاق منشی و یک اتاق برای ویزیت پزشک در نظر گرفته شده و ظرف 10 ماه آینده توسط پیمانکار تحویل می شود؛ بلافاصله آن را تجهیز و راه اندازی خواهیم نمود. 
افق کویر: خانواده های زیادی از نبود پزشک متخصص اطفال در بیمارستان بافق گلایه مند هستند، برای تأمین پزشک متخصص اطفال در بیمارستان چه برنامه ای دارید؟
در حال حاضر 2 متخصص اطفال در شهرستان وجود دارد. دکتر زعیمیان در مطب مشغول به فعالیت است و زمانیکه بیماران اورژانسی به بیمارستان مراجعه می کنند و اگر نیاز به متخصص اطفال باشد بلافاصله دکتر زعیمیان و دکتر حبیبیان برای ویزیت بیماران به بیمارستان می آیند. مشکلی که در درمانگاه بیمارستان داریم، این است که دکتر حبیبیان مرخصی استعلاجی برایش پیش آمد و به جای وی متخصص دیگری نیز تأمین شد که آن متخصص نیز فوق تخصص قبول شده و از بیمارستان رفت. از شهریور ماه تا به امروز با این مشکل روبرو شدیم. با پیگیری هایی که انجام شد یک متخصص اطفال دیگر برای بیمارستان بافق در نظر گرفته شده که احتمالا از ابتدای دی ماه کار خود را آغاز خواهد کرد. 
افق کویر: برخی پزشکان و بیماران از وضعیت اتاق عمل بیمارستان رضایت کافی ندارند، در این باره توضیحاتی بدهید؟
بخش به بخش بیمارستان را در حال تعمیر و بهسازی هستیم. بیشتر فضاهای بیمارستان بازساری، به روز، زیباسازی و استاندارد سازی شده؛ برای اتاق عمل بیمارستان نیز پیگیر هستیم تا ان شا ا... اعتبار آن تأمین شود و آن را نیز بهسازی کنیم؛ البته در حال حاضر از استانداردها برخوردار است؛ ولی افراد می خواهند اتاق عمل توسعه پیدا کند و بزرگتر شود، به فکر این موضوع بوده و در آینده نزدیک این کار انجام خواهد شد.
افق کویر: شنیده شده که نامه ای از سوی مدیرعامل شرکت سنگ آهن مبنی بر اینکه دیگر کمکی به بیمارستان نخواهد شد دریافت کردید در این باره توضیحاتی بدهید.
اینطور بحث هایی نبوده، مدیرعامل شرکت سنگ آهن همیشه حامی بیمارستان در حوزه های بهداشت و درمان شهر بوده است و الآن نیز همین گونه است؛ ولی گله مندی قبلاً پیش آمده که دیداری با وی انجام شد و از طریق دانشگاه علوم پزشکی نیز با وی صحبت شد و گله ای که وی داشت رفع گردید و تا به امروز برای بحث بهداشت و درمان شهر از هیچ کاری دریغ نکرده است.  وی در پی تصادفی که چند ماه پیش رخ داده بود و در آن چند نفر حادثه دیده و مجروح شده و به بیمارستان بافق منتقل شدند. مدیر عامل شرکت سنگ آهن فکر می کرد رسیدگی خوبی به آنها نشده و طی نامه ای گله کرده بود، پس از بررسی هایی که انجام شد و بعد از ارائه مستندات کامل در آن مدارکی وجود داشت که حتی در زمان استانداردی که برای رسیدگی به بیماران و مجروحین می توان انجام داد در کمترین زمان رسیدگی انجام شده است. پس از اینکه مشخص شد از سوی بیمارستان هیچگونه کوتاهی صورت نگرفته، گله مندی رفع شد. 
حاشیه های مراسم: 
- حجت الاسلام والمسلمین حاج سید جواد سلیمانی، امام جمعه بافق زودتر از دیگر مسئولین در این مراسم حضور یافته و مدتی تا رسیدن مسئولین دیگر در محل مراسم به انتظار نشست.
-مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی با اینکه برای این مراسم دعوت شده بود حضور نداشت و گفته شد دلیل آن شرکت در جلسه ای در یزد بوده است.