نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

قیمت آب 20 درصد گران شد

قیمت آب 20 درصد گران شد


قیمت آب 20 درصد گران شد

در عین حال، پیش از این گرانی بنزین از اول اسفندماه هم اطلاع رسانی شده بود اما به ابتدای سال 93 به تعویق افتاد.
با تصویب دولت و ابلاغ معاون اول رئیس‌جمهور، نرخ تعرفه‌های آب شهری و روستایی 20 درصد گران شد.
 به گزارش مهر، معاون اول رئیس جمهور در ششم اسفندماه جاری مصوبه افزایش 20 درصدی نرخ تعرفه‌های آب شهری و روستایی و خدمات دفع فاضلاب و اعمال آن از اول بهمن‌ماه امسال را برای اجرا به وزارت نیرو و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری ابلاغ کرده است.
 هیأت وزیران این مصوبه را در راستای پیشنهاد وزارت نیرو و براساس ماده سوم قانون هدفمندکردن یارانه‌ها (مصوبه 1388) تصویب کرده است.
 پیش از این، دولت به صورت قیمت برق را 25 درصد گران کرد که قرار است در قبوض جدید اعمال شود.
 در عین حال، پیش از این گرانی بنزین از اول اسفندماه هم اطلاع‌رسانی شده بود اما ناگهان به ابتدای سال 93 به تعویق افتاد. علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی گفته است: فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها از فروردین یا اردیبهشت سال آینده اجرایی خواهد شد.
 این در حالی است که مسعود نیلی مشاور اقتصادی رئیس‌جمهور بیان اینکه فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها با شیب کند اجرا می‌شود، اعلام کرده است: قرار نیست قیمت حامل‌های انرژی به صورت یکجا و همزمان افزایش یابد. این اظهارات نیلی نشان می‌دهد قیمت حامل‌های انرژی نوبت به نوبت در حال افزایش است. به عبارت دیگر، در ابتدا برق 25 درصد گران شد، حالا قیمت آب 20 درصد افزایش یافته و بعد احتمالاً قرار است بنزین و یا سایر حامل‌ها گران شود.