نمایش خبر نمایش خبر

دغدغه ی ادارات و رعایت نکردن اصول بهداشتی توسط برخی شهروندان

دغدغه ی ادارات و رعایت نکردن اصول بهداشتی توسط برخی شهروندان ویروس‌های کرونا گروه بزرگی از ویروس‌ها هستند که می‌توانند حیوانات و انسان‌ها را آلوده کنند و باعث بروز ناراحتی‌های تنفسی شوند؛ این ناراحتی‌ها ممکن است به اندازه سرماخوردگی خفیف یا به اندازه ذات الریه شدید باشند. بسته به نوع کروناویروس، روش‌های انتقال آن متفاوت است. در برخی از موارد روش‌های انتقال بیماری از انسان به انسان شبیه بیماری آنفلوآنزا از طریق سرفه و عطسه است. با این حال احتمال انتقال بیماری در فضای باز بسیار محدود بوده و موارد انتقال انسان به انسان در مواردی رخ داده‌است که افراد به مدت طولانی در فضای بسته در کنار فرد بیمار بوده‌اند مانند افرادی که در بیمارستان‌ها با بیماران در ارتباط هستند. هنوز مشخص نیست که این بیماری نخستین بار از طریق جانوران به انسان منتقل شده‌است یا از طریق سطوح آلوده به ویروس.

به گزارش هفته نامه افق کویر،خبر نگار ما، پیرامون نکات بهداشتی و با باز شدن دوباره مغازه ها و ادارات به سراغ تعدادی از ادارات رفت و گزارشی در این باره تهیه نمود که در ادامه می خوانید:
تمامی کارمندان موظف به استفاده از دستکش و ماسک و رعایت اصول بهداشتی هستند
ابتدا به سراغ "فلاح" مدیر فروشگاه زنجیره ای افق کوروش رفته، وی گفت:
قبل از شیوع کرونا، تمامی کارمندان موظف به استفاده از دستکش و ماسک و رعایت اصول بهداشتی بودند، اکنون ۳ساعتی یک بار دستگاه های پایانه الکترونیک و صندوق ها را ضدعفونی می کنیم و در پایان ساعت کاری فروشگاه را استرلیزه می نماییم.
وی افزود: اطراف صندوق هم برای محافظت از مردم و کارمندان کاور کشیده شده همچنین در فروشگاه طرح فاصله گذاری اجتماعی اجرا شده. به مشتریانی که وارد فروشگاه می شوند پیشنهاد استفاده از دستکش و در صورت نبود دستکش حداقل استفاده از کیسه فریزی را پیشنهاد می کنیم.از مراجعه کنندگان خواهشمندم بچه ها را به هیچ وجه با خود نیاورند هر چه که ما ضدعفونی کنیم با دست زدن مشتریان به کالا ها آلوده می شود.
کاملا اصول بهداشتی را رعایت می کنیم
سپس به سراغ پاکبان شهرداری رفتیم، وی گفت: اوایل از طرف شهرداری به ما ماسک می دادند، اما وسایل ضدعفونی کننده به دلیل کمبود، موجود نبود و به دست ما نمی رسید. اما در حال حاضر به دلیل پیگیری مسئولین به ما ماسک و وسایل ضدعفونی و بسته حمایتی داده شده، و ما کاملا اصول بهداشتی را رعایت می کنیم.
برخی ارباب رجوع هنوز به اداره رفت و آمد دارند
"علیرضا دهقان"رئیس اداره برق گفت: با اینکه اقدامات مربوط به خدمات برق به دفاتر پیشخوان خدماتی واگذارشده، با این حال هنوز هم عده ای از مراجعین تمایل دارند، برای امور جزیی به داخل اداره مراجعه کرده و خدمات دریافت کنند. در خصوص ارایه وسایل بهداشتی هم باید گفت که تمامی کارمندان اصول بهداشتی را رعایت کرده و اداره هم در پایان ساعت کاری کاملا ایزوله می شود.
نصب شیرهای الکترونیکی
"جواد فلاح" مدیرآب و فاضلاب شهرستان گفت: ما برای پیشگری از کرونا تمامی اصول بهداشتی را به صورت مستمر (صبح ها) انجام می دهیم. برای نیروهای قرائت کنتور به دلیل حضور مکرر درب منازل؛ ماسک، دستکش و ژل ضدعفونی خریداری شده است. برای دستگاه های تصفیه آب در سطح شهر، شوینده و پاک کننده دست قرار دادیم. همچنین در جهت ایزوله کردن مکان های برداشت آب به صورت متوالی نیروهایی را گمارده ایم.
وی افزود: به زودی شیرهای آب الکترونیکی را نصب می کنیم در جهت حذف استفاده از دست و جلوگیری از ایجاد آلودگی ، در هفته آینده یک نمونه مورد آزمایش قرارمی گیرد و در صورت موفقیت این طرح در مکان های دیگر اجرا خواهد شد. در آب شهری مقدار کلر به نسبت کم، افزایش داده شده که در صورت هر گونه آلودگی میکروبی از بین خواهد رفت.
فلاح یاد آورشد که درصورت دریافت هر گونه خدمات از اداره آب فقط به پیشخوان دولت مراجعه کنند. تمامی کارمندان هم از ماسک و وسایل ضدعفونی کننده، استفاده نمایند.
این ها نظرات برخی از رییس ادارات بود که به اطلاع شما رسید. آنچه که می توان گفت آن است که بیماری با تمام نگرانی‌هایی که در جامعه ایجاد کرده، اما تلنگری شده است بر رفتار مردم تا بیش از پیش بهداشت فردی و عمومی را رعایت کرده و به خاطر ترس از این بیماری به رعایت بهداشت ترغیب شده اند.