نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تا زمانی که بودجه‌ای نرسد کار عمرانی شهر صفر خواهد بود

تا زمانی که بودجه‌ای نرسد کار عمرانی شهر صفر خواهد بود


تا زمانی که بودجه‌ای نرسد کار عمرانی شهر صفر خواهد بود

 
خبرنگار هفته‌نامه افق‌کویر، گفتگویی اختصاصی با رییس شورای شهر بهاباد انجام داده است که توجه شما خوانندگان عزیز را به آن جلب می‌نماییم. 
فلاح رییس شورای شهر بهاباد، در پاسخ به این پرسش که " علت اینکه درآمد شهرداری بهاباد کاهش پیدا کرده است چیست؟ گفت: درآمد شهرداری بهاباد هیچ‌گاه زیاد نبوده است و همیشه ضعیف‌ترین درآمد را داشته‌ایم.  وی همچنین در پاسخ به این پرسش که "تفاوت درآمد شهرداری در سال 91 و 92 چه اندازه بوده است" افزود: آمار دقیقی ندارم؛ ولی کاهش نداشته است.
رییس شورای بهاباد در پاسخ به این پرسش خبرنگار هفته‌نامه افق‌کویر که" آیا شهرداری از معادن اطراف عوارض دریافت می‌کند؟ تصریح نمود : تا به حال برنامه‌ای نبوده است که از معادن عوارض دریافت کنیم؛ ولی رایزنی‌هایی در حال صورت گرفتن هست که نتیجه آن نیز نامشخص می‌باشد.
فلاح در پاسخ به این پرسش که «درآمد شهرداری بهاباد از چه منابعی تأمین می‌شود؟" گفت: فقط از محل خدمات شهری. وی در پاسخ به این پرسش که "برای ارتقاء درآمد شهرداری چه برنامه‌ای دارید؟" افزود: برنامه شهردار جدید این هست که شهرداری درآمد پایداری داشته باشد. یکسری کارخانجات در بهاباد می‌باشندکه دفترهای آنها در تهران هست؛ ولی عوارض به شهرداری بهاباد پرداخت نمی‌کنند از طریق اداره دارایی این شرکت‌ها شناسایی شدند؛ ولی تا به حال جواب مثبت و رضایت‌بخشی دریافت نکرده‌ایم. 
فلاح همچنین در پاسخ به این پرسش که "آیا از قبال ارزش افزوده درآمدی حاصل نمی شود؟" گفت: اگر اوضاع خیلی خوب باشد هر سه ماه 15 میلیون تومان می‌باشد و نسبت به شهرداری شهرستانهای دیگر استان درآمد شهرداری بهاباد بسیار ناچیز می‌باشد. وی در پاسخ به این پرسش که «بودجه شهرداری سالانه برای چه مبلغی بسته می‌شود؟" تصریح کرد: برای امسال شهردارجدید بودجه را بر سه میلیارد و دویست هزار تومان بسته است، با این حال شهرداری مبلغ را در حد بالا بسته است  تا محل خرج داشته باشد؛ ولی گمان  نکنم این مبلغ محقق شود. رییس شورای شهر بهاباد در رابطه با برنامه‌های عمرانی شهرداری افزود: تا زمانی که بودجه‌ای نرسد قسمت عمرانی شهر را به صفر رسانده‌ایم. شورای شهر قبل کارهای زیادی انجام داد که باعث شد به پیمانکاران مقروض باشیم و اگر این کارها صورت نمی‌گرفت با خرج الآن باید چندین برابر هزینه می‌شد تا کاری صورت می‌گرفت. مثلاً کاری که در آن زمان با 5/1 میلیارد تومان انجام شده است الآن با 10 میلیارد هم نمی‌توان انجام داد. وی همچنین در ادامه گفت: انشاءا... اگر بتوانیم مشارکت معدن چادرملو را بگیریم هم درآمدی عاید شهرداری می‌‌شود و هم تعدادی مشغول به کار می‌شوند.