نمایش خبر نمایش خبر

بیماری کرونا 14 روز دوره مخفی دارد

رستمیان:

سلامت نیوز: نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه بیماری کرونا 14 روز دوره مخفی دارد، گفت: باید زوار ایرانی این دقت‌نظر را داشته باشند تا در صورت بروز علایم سریع به گروه‌های پزشکی مراجعه کنند.
عبدالرحمان رستمیان در گفت وگو با خانه ملت، با تاکید بر ضرورت رعایت بهداشت از سوی حجاج ایرانی بعد از ورود به کشور، افزود: بیماری شایع در عربستان بیماری کرونا است که علایم مشخصی اعم از تب و مشکلات ریوی دارد که در این زمینه وزارت بهداشت تمهیدات خوبی برای حفظ و رعایت بهداشت حجاج ایرانی درنظر گرفته است.
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگرچه قدرت انتقال بیماری کرونا 10 درصد است و همه‌گیری این بیماری مانند دیگر ویروس‌ها نیست اما اگر علایم بیماری کرونا در حجاج وجود داشته باشد باید مراقبت‌های ویژه برای کنترل این بیماری صورت گیرد.
این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: البته بیماری کرونا از آن نوع بیماری‌هایی است که یک سوم مواقع منجر به مرگ ومیر می‌شود به همین جهت در بدو ورود حجاج، سوالاتی پیرامون علایم بیماری از زائران پرسیده می‌شود تا اگر علایم بارز بیماری در وی وجود داشته باشد مراقبت‌های ویژه صورت گیرد.
وی تاکید کرد: بیماری کرونا دارای دوره‌ای مخفی است و ممکن است تا 14 روز علایم بیماری در فرد وجود نداشته باشد لذا باید زوار ایرانی این دقت‌نظر را داشته باشند تا در صورت بروز علایم سریع به گروه‌های پزشکی مراجعه کنند.
رستمیان یادآور شد:‌ در سال گذشته 6 نفر ناقل بیماری کرونا بودند اما امسال تاکنون گزارشی از انتقال این بیماری به زوار ایرانی منتشر نشده است. بیماری کرونا 14 روز دوره مخفی دارد