نمایش خبر نمایش خبر

با توجه به گرانی اجناس؛ مردم برای خرید بیشتر مراجعه دارند


 به گزارش هفته نامه افق کویر، با توجه به شیوع کرونا مدتی تالارها و باغات تعطیل و مردم نتوانستند مراسمات خود را برگزار کنند همچنین بعضی از خانواده ها با وجود بسته بودن مغازه ها  جهت خرید جهزیه اقدام نکردند. در این باره خبرنگاران افق کویر؛ به سطح شهر رفته  و  صاحبان  مغازه لوازم خانگی و مشتریان حاضر در این مغازه ها به گفتگو پرداخته اند.

خانواده ای که از وضعیت موجود گلایمند بود گفت: تمامی اجناس گران شده است. من با وجود سه دختر با خرید جهیزیه مشکل دارم و متاسفانه باید نقد بپردازیم.

"بانو فتاحی" یکی دیگر از مشتریان که در حال خرید لوازم خانگی بود، بیان داشت: ۲ سال از فوت همسرم می گذرد. و با حقوق اندک؛ زندگی را با چند فرزند سپری می کنم.  و بیش از ۲سال است که دختر عقد بسته دارم و باید جهیزیه تهیه نمایم.

وی افزود: تمامی اجناس گران تر شده و می توان گفت لوازمی را که خریداری نکردم را باید با چندین برابر قیمت تهیه کنم در سال جدید سه برابر افزایش قیمت داشته است.

فتاحی  تصریح کرد:  بهتر است مغازه داران با خانواده هایی که چنین شرایطی دارند برای نحوه پرداخت کمک نمایند  و بصورت چک و اقساط جنس ارائه داده شود.

" فلاح خانواده دیگری اعلام کرد: زمینی داشته ام و آن را برای خرید جهیزیه فروخته ام.  جالب است با همان پول وسایل اندکی را می توان تهیه کرد.

در ادامه با توجه به صحبت خانواده ها؛با چند تن از مغازه داران لوازم خانگی به صحبت پرداختیم:

"محمود غلامعلی پور" صاحب مغازه  لوازم خانگی گفت:متاسفانه جنس در بازار کم است و بعضی مواقع نمی توان خرید کرد و در اختیار مشتری قرار داد.

وی در خصوص خرید اجناس و نحوه پرداخت بیان داشت: در حال حاضر؛ اجناس را نقدی خریداری و مجبور هستیم نقد هم به فروش برسانیم و اندک اجناس بصورت قسطی است.

" علی اصغر برزگری " از دیگر فروشندگان گفت : قیمت آنقدر افزایش داشته که مشتری توان خرید ندارد و بیشتر مشاهده می کنند و می رود. با شرایط موجود تا حدودی خرید مردم را بصورت چک هم قبول می نمایم.

"علی اصغر  جیحانی"اعلام کرد: متاسفانه در کشور ما؛ با توجه به گرانی اجناس، مردم برای خرید بیشتر مراجعه دارند. که شاید گران تر شود. و زمانی که قیمت ها تا حدودی ثابت شود خرید مردم پایین می آید.

وی افزود: جالب است بدانید در همین روزها، مشتری برای دختر پنج ساله خود، به این علت که قیمت اجناس  سال به سال افزایش می یابد. تعدادی از لوازم خانگی برای فرزندش خریداری نمود.

جیحانی بیان داشت: باتوجه به اوضاع اقتصادی؛ مردم چاره ای ندارند. اما؛ مردم بافق گرانترین جنس را همیشه از ما خریداری می کنند و دنبال جنس ارزان نیستند

وی در ادامه تصریح کرد: با  مردم در نحوه پرداخت به مردم کمک می شود تا راضی باشند و بتوانند به راحتی خرید نمایند.